10 – 17 Mayıs tarihleri arasında 21. kez gerçekleşecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, ulusal ve uluslararası “uzun”, “kısa” ve “belgesel” film kategorilerinde başvuruları beklemektedir.


1998 yılından bugüne Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; sinemanın görsel gücünden yararlanarak kadının toplumsal konumunu sorgulamayı, bu konudaki tartışmaları beyaz perde aracılığıyla yaygınlaştırmayı, kadın sinemacıların birbirleriyle ve sektördeki diğer kadınlarla buluşmalarına aracılık etmeyi hedefliyor. Uçan Süpürge bu sene de yine farklı kategorilerden başvuracak kadın yönetmenlerin filmleri ile Türkiye sinemasına katkı sağlayacak yapımları teşvik edecek. Ayrıca Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip olan dünyadaki ilk kadın filmleri festivali olması kadın yönetmenlerimize uluslararası bir başarı sağlama olanağı sunuyor.

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular 23 Ocak – 25 Mart 2018 tarihleri arasında buradan yapılabilecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.