Bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle ertelenen Tribeca Film Festivali 2021 yılında festivalin gerçekleşeceğini duyurdu. Gelecek yıl New York’ta düzenlenecek olan Tribeca Film Festivali, 9 – 20 Haziran tarihler arasında olacak.

The 2021 Tribeca Film Festival Announces Dates and Call for Submissions

2020 yılı pandemi sebebi ile ne yazık ki uluslararası film festivalleri için pek de iyi bir yıl olmadı. COVID-19’dan önce Sundance Film Festivali gerçekleştirilmiş olsa da diğer önemli pek çok festival ya ertelendi ya da online olarak gerçekleştirildi. Böylesi karışık ve de belirsizliğin sürdüğü bir dönemde Tribeca Film Festivali 2021 yılı için planlarını açıkladı. Tribeca Film Festivali 9 – 20 Haziran tarihleri arasında New York‘ta gerçekleştirilecek. Festival her zaman gerçekleştiği nisan sonu mayıs başı tarihlerinden ise iki ay sonra gerçekleşecek. Tribeca Film Festivali yetkilileri festivalin tarihlerini değiştirirken festivalin sağlık açısından en güvenilir koşullarda gerçekleşmesini amaçladıklarını belirtti. 2021’de aynı zamanda Tribeca Film Festivali‘nin 20. yıl dönümü de kutlanacak.

Tribeca Film Festivali için başvurular ise 8 Eylül’de tüm film kategorileri için başlayacak. Uzun metraj, kısa metraj, episodik hikâye anlatıcılığının yanı sıra festivalde başka kategorilerde de başvuru yapmak mümkün. COVID-19 pandemisi sebebi ile başvuru yapan filmler için yeni bir düzenleme de getirildi. Daha önce prömiyerini online film festivallerinde gerçekleştirmiş olan filmler de Tribeca Film Festivali‘ne başvurabilecekler. Festivalin başvuruları da üç hafta kadar uzatıldı. Festivale son katılım ise ocak ayına kadar ertelendi. Tribeca Film Festivali’ne son başvuru 2 Aralık olarak belirlenirken festival için geç başvuru tarihi ise 13 Ocak oldu.

2020 senesinde Tribeca Film Festivali için seçilen tüm filmler ve filmlerin yapımcıları da festivalin 20. yıl dönümünün bir parçası olarak festivalde yer alacaklar. 2020 yılında prömiyerini yapamayan filmlerde 2021 Tribeca Film Festivali‘nde prömiyerlerini gerçekleştirecekler.

Bu yıl Tribeca Film Festivali martın ortasından 15 – 26 Nisan tarihlerine ertelenmiş ve Tribeca Enterprises festivalin kazananlarını açıklamış ve mayıs ayında We Are One: A Global Film Festival adlı online bir etkilinlik gerçekleştirmişti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.