2021 Sundance Film Festivali’nin Tarihleri Belli Oldu!

2021 Sundance Film Festivali, 28 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Pandemi ortamına uyarlanacak olan Sundance Film Festivali, 28 Ocak’tan 3 Şubat‘a kadar sürecek. Önümüzdeki yıl daha farklı bir şekilde karşımıza çıkacak olan festivalin geleneksel olarak 11 gün boyunca gerçekleştiği önceki yıllara göre yalnızca yedi gün sürecek olması dikkat çekti.

Festival, Amerika’daki Farklı Şehirlere de Uğrayacak

Festival başkanı Tabitha Jackson‘ın yaptığı açıklamaya göre Sundance Film Festivali, koronavirüs pandemisine göre kurallarını değiştirecek. Festival, 2021 yılında yalnızca Utah’ta gerçekleştirilmeyecek. Amerika’nın Utah eyaletinin Park City şehrinde gerçekleştirilen festivalin gelecek yıl hedefi koronovirüs nedeniyle seyahatin zorlaştığı bu günlerde; farklı coğrafyalara çok daha kolay bir biçimde ulaşarak, festivalin dünyanın farklı şehirlerindeki en az 20 bağımsız sinemaya taşınması planlanamak. Sundance‘in ayrıca COVID-19 güvenlik endişeleri nedeniyle, pandemi koşullarına ayak uydurmak için sinemalardaki kapasiteyi % 25’e düşürerek daha az izleyici alınacağını bildiriliyor. Festival yönetimi, bazı gösterim ve etkinliklerin Utah dışında gerçekleşmesi için alınan kararı uygulamaya koymak için çalışmalara başladı. Amerika’nın Utah eyaletinin Park City şehrinde gerçekleştirilen festivalin gelecek yılki hedefi, Amerika’nın farklı şehirlerindeki izleyicilere ulaşabilmek. Festival ayrıca Park City’den, etkinliklerin % 70’inin Utah’da ev sahipliği yapması şartının getirmesini istedi.

Festival Sanal Olarak da İzleyicilerle Buluşacak

New York, Los Angeles, Detroit, Atlanta gibi şehirlerdeki sinemalarla görüştüğü açıklanan festivalin online platformlardan da izleyicilere ulaşabilmesi sağlanacak. Online festival yalnızca film gösterimleri ile sınırlı olmayacak. Ayrıca farklı etkinliklerin de gerçekleştirilmesi düşünülüyor. 2021 yılına aylar kala salgının dünya üzerindeki etkisi günden güne değişiklik gösterirken, festival için yapılan bu planlamalar da bittabi değişebilir. Festival ile ilgili önümüzdeki günlerde yeni detaylar gelmeye devam edecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.