Ömer Yılmaz:

dog-eat-dog

  1. Dog Eat Dog (Paul Schrader)

Steven Spielberg, Martin Scorsese, Francis Ford Cappola, George Lucas ve Brian de Palma ile birçok işte çalışmış, sektörün tozunu beraber yutmuş bir insan olarak Paul Schrader’in bu yıl içinde gelecek filmi Dog Eat Dog‘u merak etmemek elde değil. Hapishaneden yeni çıkmış üç adamın yeni hayata adapte oluşlarını anlatacak olan filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

  1. Batman v Superman: Dawn of the Justice ( Zack Snyder )

Klasiklerin yeni yorumlarla perdeye taşınması son yıllarda bir Hollywood alışkanlığı olmaya başladı. Ancak Batman ve Süperman’in sinema ile ilişkisi düşünüldüğünde sınırların zorlandığını görmeyi beklemek hepimizin hakkı diye düşünüyorum.

  1. Alice Through the Looking Glass (James Bobin)

Alice, yine yeni dünyaları keşfediyor. Ne kadar alışageldik değil mi? Evet. Ancak beklentilerimiz bu kez zamana ve boyutlara dair. Hikâyeyi biliyor olabiliriz fakat Alice’in bu macerasında bize zamana dair sorularımıza kendince cevaplar verecek, boyutlar ve o boyutlar arası geçişler için de yeni metaforları kullanmamıza yardımcı olacak gibi..

  1. Aferim! (Radu Jude)

Bir baba, bir oğul, bir köle, kuklalar, eski oyunlar, gelenek, macer, lunapark… Sinematik eğlencenin dibine vuracağımızı tahmin ettiğim ve umduğum filmin Romanya sinemasına bir bakış atmamıza vesile olacak.

  1. 10 Cloverfield Line (Dan Trachtenberg)

Neresi içerisi, neresi dışarısı? Dışarısı ne kadar tehlikeli? Bilmediğimiz şeylerden ne kadar korkarız? Narnia’nın yazarlarından, Josh Campbell’in hikâyesini yazdığı filmin akışı ve dramatürjisi merak edilen noktalardan.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.