Mustafa Koca:

The-Commune

  1. The Commune (Thomas Vinterberg)

Danimarka sinemasının başarılı isimlerinden Thomas Vinterberg, geçtiğimiz yılın dikkate değer filmlerinden olan Far from the Madding Crowd‘dan sonra tekrar kamera karşısına geçiyor ve bu sefer seyircisinin karşısına komünal bir yaşam denemesine kalkışan bir çiftin hikâyesiyle çıkıyor.

  1. Christine (Antonio Campos)

Katıldığı bir canlı yayında intihar etmiş Floridalı bir gazeteci olan Christine Chubbuck’ın gerçek hikayesini anlatan filmin başrollerinde Vicky Christina Barcelona‘dan (2008) tanıdığımız Rebecca Hall ve başarılı dizi Dexter‘ın yıldızı Michael C. Hall yer alıyor.

  1. The Bad Batch (Ana Lily Amirpour)

2015 yılının en özgün yapımlarından biri olan A Girl Walks Home Alone At Night‘ın İran asıllı yöentmeninden bu sefer Texas’ta geçen distopik bir hikâye izleyeceğiz. Yapım aynı zamanda oyuncu kadrosundaki Jim Carrey ve Keanu Reeves gibi yıldızlarla da dikkatleri üzerine çekiyor.

  1. It’s Only the End of the World (Xavier Dolan)

Genç yaşına rağmen Tom At The Farm (2013) ve Mommy (2014) gibi yapıtlarla benzeri görülmemiş bir başarıya ulaşan Kanadalı yönetmen Xavier Dolan yeni filminde, bir yazarın sakladığı büyük sırrıyla birlikte uzun zaman ayrı kaldığı ailesine geri dönüş hikâyesini anlatıyor. Marion Cotillard ve Vincent Cassel başrolleri paylaşıyorlar.

  1. The Salesman (Asghar Farhadi )

A Seperation (2011) ile hem gönüllerimizi hem de En İyi Yabancı Film Oscar’ını kazanan Asghar Fahradi, kuşkusuz son dönemin en sevilen ve en heyecan verici yönetmenlerinden biri. Merakla beklenen son filmi The Salesman ise Arthur Miller’ın başyapıtı olan Satıcının Ölümü adlı tiyatro oyununu sahnelemeye çalışan iki oyuncunun yaşadıklarını konu alıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.