Artun Bötke:

silence

  1. Silence (Martin Scorsese)

Scorsese, inanç kavramının sorgulanması hakkındaki bu özel filmi finanse edebilmek için yıllardır uğraşıyor. Sonunda hayata geçirilebilen proje, Scorsese’nin kendi projesi olması açısından büyük bir ilgiyi hak ediyor.

  1. Hail Ceaser! (Joel Coen & Ethan Coen)

Coen Biraderler’in her filmi, her zaman merakla beklenir. Bu sefer Burn After Reading (2008) gibi kadrosu ünlü oyuncularla dolu bir absürt komediyle geliyorlar. Acayip adlara sahip arıza karakterlerin bir türlü amaçlarına ulaşamamalarına gülmeye hazır olun!

  1. The Salesman (Ashgar Farhadi)

Son üç filmi de muazzam yapıtlar olan İran Sineması’nın yeni yıldız yönetmeni, bu sefer Arthur Miller’in ünlü eseri ‘The Death of a Salesman’i sahneleyen oyunculara odaklanıyor. Kesinlikle iştah kabartıcıı!

  1. Everybody Wants Some (Richard Linklater)

Çoğunluğun radarına Boyhood (2014) ile girse de Linklater, her filmiyle ilgiyi hak eden ve farklı işler çıkarmayı seven bir yönetmen. Bu sefer ise 90’ların önemli gençlik filmlerinden olan Dazed and Confused’un (1993) konseptine geri dönüyor. Hayatın sıradanlığını ve basitliğini en iyi şekilde aktaran kişilerden biri olarak yeni eserini ve tabii soundtrack çalışmasını dört gözle bekliyoruz.

  1. The Light Between Oceans (Derek Cianfrance)

Blue Valentine (2010) ve The Place Beyond the Pines (2012) gibi iki sıra dışı ve kalburüstü yapıma imza atan Cianfrance, son zamanların gözde oyuncuları Michael Fassbander ve Alicia Vikander’ın başrollerini üstlendiği yeni filmiyle merakla beklenenler arasında.

Bonus:

  • Yeni Bourne filmi (Paul Greengrass)
  • Julieta (Pablo Almodovar)
  • Buğday (Semih Kaplanoğlu)
  • Manchaster By the Sea (Kenneth Lonergan)
  • How to Talk to Girls at Parties (John Cameron Mitchell)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.