Vizyon

20 Aralık’ta Vizyonda!

Star Wars: The Rise of Skywalker

Yönetmen: J.J. Abrams

Oyuncular: Adam Driver, Daisy Ridley, Billie Lourd, Keri Russell

Tür: Bilim-Kurgu, Fantastik, Aksiyon

Süre: 155 Dakika

Star Wars serisi son filmi Star Wars: The Rise of Skywalker ile geri dönüyor. İlk Düzen’in yeni Büyük Lider’i olan Kylo Ren’in acımasız yönetimi yüzünden galakside umutsuzluk hakimdir. Bu sırada Rey kendi içindeki gücü benimser ve Kylo Ren’i yenmek için sürekli çalışır. Giderek güçlenen bu savaş, galaksideki dengeleri bozar.

 

Bombshell

Yönetmen: Jay Roach

Oyuncular: Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 108 Dakika

Bombshell konusunu yaşanmış bir olaydan alıyor. Fox News’in kurucusu ve CEO’su olan Roger Ailes’ın cinsel istismarına maruz kalan televizyon yorumcusu Gretchen Carlson, 2016 yazında olayı gün yüzüne çıkarır. Onun ardından NBC’e geçiş yapan Megyn Kelly ve daha birçok kadın, Roger Ailes’ın tacizine maruz kaldığını açıklar. Bu olay giderek büyür ve tüm ülkeyi etkisi altına alır.

 

Kader Postası

Yönetmen: Çiğdem Bozali, Elif Akarsu Polat

Oyuncular: Boncuk Yılmaz, Benian Dönmez, Şahin Ergüney

Tür: Dram

Süre: 104 Dakika

Zeynep ve Yusuf küçüklüklerinden beri çok yakın arkadaştır. Zamanla Yusuf, Zeynep’in ilk aşkı olur. Ancak Yusuf’un kasabadan ayrılmasıyla birbirlerini bir daha görmezler. Bu ayrılığı bir türlü atlatamayan Zeynep büyüdüğünde yalnızlığını bastırmak için mahkumlara mektup yazmaya başlar. Bu mektuplar aracılığıyla müebbet cezası almış bir mahkumla tanışır.

 

Ema

Yönetmen: Pablo Larraín

Oyuncular: Gael García Bernal, Mariana di Girolamo

Tür: Dram

Süre: 102 Dakika

Bir dansçı olan Ema’nın evliliği, eşiyle evlat edindiği 12 yaşındaki oğlunun sebep olduğu bir trajedi yüzünden dağılmıştır. İşinde de istediği başarıyı elde edemeyen Ema, bu kötü günleri atlatmak için dansa yeniden sımsıkı sarılır.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz