Haberler

2. Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu Gerçekleştiriliyor

Sinefilozofi Dergisi tarafından düzenlenen Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu, ikinci kez sinema ve felsefe tutkunları ile buluşuyor.

Akbank Sanat ve Ket Kolektif sponsorluğunda 22 – 24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyum sinema ve felsefe alanında çalışma yapan akademisyenler ile sinema dünyası içinde aktif rol alan birçok ismi bir araya getiriyor.

Üç gün sürecek sempozyumda, sinema – felsefe ilişkisine dair birçok sunum gerçekleşecek. Ayrıca sinema dünyasında yer edinmiş yakın ve eski dönem/yerli ve yabancı filmler üzerinden tartışmalarla sinema ve felsefe ilişkisi irdelenecek.

Söyleşi bölümünde ise, Tabutta Rövaşata, Filler ve Çimen, Gölgeler ve Suretler gibi sinemamızın önemli filmlerine imza atan yönetmen Derviş Zaim ile 11’e 10 Kala, Gözetleme Kulesi ve İşe Yarar Bir Şey filmleriyle dikkatleri üzerine çeken yönetmen Pelin Esmer, sinema ve felsefe tutkunlarıyla bir araya gelecek.

Detaylı bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz