Uluslararası Yarışma Filmleri

Zeleznata Prikazna (Iron Story)

 40 yaşındaki Romen, Perhan hurda bir metal içeren bire tren soygununun şüphelisidir. Polis, zorla itiraf ettirmek için agresif taktik kullanır. Sorgu, Perhan’nın karısının ve kızının gerçeği ortaya çıkarmak için geldiğini bildiren bir polis memuru tarafından kesilir.  Fati, Nanna Fatima’nın hastalığı keşfeder: Demir eksikliği anemisi! Yaratıcı bir plan hazırlar ve fal baktırmak için genellikle Fatima’yı ziyaret eden bölgenin mafya babasını görmeye gider. Korumalarına treni soyup, hurda demiri falcının evine teslim etmelerini emreder. Fakat bu, Fatima’nın ihtiyaç duyduğu demir değildir.

Heyvan (Animal)

Yönetmenliğini İranlı yönetmen ikiz kardeşler Bahram & Bahman Ark’ın yaptığı Heyvan, sınırı geçmek isteyen bir adamın kendini koç kılığına sokmasını anlatıyor.

Sparte (Sparta)

Genç bir kız, genç erkek kardeşi ve anneleri, denize ulaşmak için ıssız bir alandan geçerler. Çocuklar cesurca bu korkunç yerden tekne ile kaçmayı ümit ederken anneleri çoktan umutsuzluğa teslim olmuştur.

8 Minutes

Güneşin söndüğü ve sekiz dakika içinde tüm dünyayı sonsuza dek karanlık ve kaosun kaplayacağı bilgisi yayılmıştır. Gia, altmış altı yaşında renksiz ve sıkıcı bir hayatı olan dul bir adamdır. Bu tuhaf anda, uzun süredir mesafeli ve soğuk bir ilişkisi olmasına rağmen, bu durumu nasıl karşıladığını sormak için oğlunu arar. Telefon görüşmesi sırasında Gia, oğlunun nişanlısıyla kuzey kutbunda olduğunu ve yaklaşan karanlıktan haberi olmadığını fark eder.

The Gift

Kırgız yönetmen Bolsunbek Taalaibek’in filmi  The Gift, iki kültür ve  medeniyet arasında oluşan  beklenmedik bir toplantıyı melankolik bir mizah ile ela alıyor.

Limbo

Leopar, keçi ile yatacak; kurtlar kuzularla yaşayacak ve genç çocuk onları güdecek. 12 + 1 çocuk ve karaya vuran balinanın cesedi…

Kum VeHithalech (Up and Arise)

Likey, efendisi tarafından köpek olarak yetiştirilmiş bir insandır. Efendi’nin evinden kaçmayı başardığında, dış dünyanın alıştığından çok farklı olduğunu fark eder.

Μαμά, γύρισα (Mum, I’m back)

Bir kadın ayrılmasından 40 yıl sonra, doğduğu köye annesinin ölümü sonrası geri döner. Elinde iki oğluyla bir annenin eski bir fotoğrafını tutmaktadır. Mezarlığa girerken geride bıraktığı herkesin yüzüne rastlar.

Dispirited

İranlı yönetmen  Alaleh Izadi, kamerasını  yalnız yaşayan ve dış dünyayla tek bağlantısı sanal dünya olan yaşlı bir adama çeviriyor.

Mam Cie (I’ve Got You)

Bir otel barında birkaç yabancı… Bir uçuş görevlisi olan Ann, unutmanın ve tek gecelik bir ilişkinin peşinde. Belirsizlikler ve şaşırtmacalarla dolu bu otel gecesi, kendisine kendi hayatı hakkında farklı bir bakış açısı getirecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.