Neruda

Yönetmen: Pablo Larraín

Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Luis Gnecco, Alfredo Castro, Pablo Derqui, Mercedes Morán, Emilio Gutiérrez Caba, Marcelo Alonso

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 107 dakika

 

Komünist Parti’ye katıldığı için kendi ülkesinde kaçak durumuna düşürülen Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’yı yakalamaya çalışan bir müfettişin gayretini anlatan Neruda, 1947 yılında siyasete atılan ve senatör seçilen Neruda’yı merkezine alıyor. Eşi ile birlikte keyifli bir hayat sürerken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşen Neruda, dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Bir süre sonra Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir.

 

Kong: Skull Island / Kong: Kafatası Adası

Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts

Oyuncular: Tom Hiddleston, Brie Larson, John Goodman, Toby Kebbell, Samuel L. Jackson, John C. Reilly, Thomas Mann, Tian Jing

Tür: Macera, Aksiyon

Süre: 118 dakika

 

Bir grup araştırmacının Pasifik’te bir adayı keşfe çıkarak devasa yaratıklarla karşılaşmalarını konu alan Kong: Skull Island, Pasifik Okyanusu’nda yer alan, güzel olduğu kadar tehlikeli, efsanevi bir ıssız adayı keşfetmek için bir araya gelmiş bilim insanları, askerler ve maceraperestlerden oluşan bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Bildikleri her şeyi bir kenara bırakan bu ekip, güçlü Kong’un alanına girdiklerinde insan ile doğa arasındaki mücadelenin fitilini ateşlerler. Keşif görevleri hayatta kalma savaşına dönüşürken, insanoğlunun ait olmadığı bu yerden kaçmaya çalışırlar.

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.