Haberler

Zeki Demirkubuz’un Yeni Filmi ”Kor”

zeki-demirkubuz

Zeki Demirkubuz, onuncu uzun metraj çalışması olan ”Kor” için hazırlıklara başladı.

Daha yapım aşamasındayken bile uluslararası alanda adından söz ettirmeyi başaran ve senaryosu da Demirkubuz’a ait olan film, ilk olarak 18. Busan Festivali’ne kabul edilmeyi başardı!

İngilizce adı Emver olan film için sıkı bir prodüksiyon süreci başlatan usta yönetmen, bütün bu gelişmelere rağmen, Sinema Destekleme Kurulu tarafından, bir sonraki kurulda görüşülmek üzere geri çevirildi. Sinema Destekleme Kurulu’ndan gelen bu üzücü haber üzerine Demirkubuz, uluslararası destek fonları ile gerçekleştirdiği görüştürmeleri biraz daha hızlandırdı!

Filmin konusu ise şu şekilde; ”Üç kişilik yakıcı bir aşk öyküsü anlatıyor: Kocası Cemal’in Romanya’ya kaçak işçi olarak gitmesinin ardından evde giysi dikerek geçimini sağlayan Emine, bir giyim atölyesinde eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya, Emine’nin durumunu görüp yardım eder; ancak bir süre sonra Cemal, Romanya’dan döner. Sonrasında gelişen olaylar, üçünün de hayatını dönüşü olmayacak şekilde değiştirecektir.”

Kaynak: AntraktSinema

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fırat Terzioğlu
22 Temmuz 1992'de İzmir’de doğdu. Eğitimine Ege Üniversitesi Felsefe bölümünde devam ediyor. Okulun bünyesinde bulunan radyoda bir süre çalışıp diksiyon dersleri aldı. Küçüklükten beri izlediği filmlerle sinema onun için bir hobiden öte, her şeyi oldu. Sinemadan kalan zamanlarında bateri ve bass gitar çalan Fırat, Avrupa ve özellikle İskandinav Sinemasını çok yakından takip ediyor.

1 Yorum

  1. Filmi izlemis biri olarak tam zeki demirkubuz filmi. Filmde 3 kere baya adult kisim var ona gire izleyin ve derin anlam tasiyan bir eser olmus. Harikulade 10 uzerinde 7.3 .

Yorum yaz