Zombi Filmi #ALIVE’ın İlk Afişleri Yayınlandı

Bu yazın en çok merak edilen Güney Kore yapımı zombi filmi olan #ALIVE, paylaşılan 2 afişiyle dikkat çekti.

 

#ALIVE Afiş 1

Güney Kore sineması bu yıl zombi filmleriyle yükselişe geçiyor. 2016 yapımı Train To Busan büyük başarı yakalamış ve devamı için çalışmalara başlanmıştı. Bu yıl, serisinin ikinci filmi Peninsula yaz sonunda vizyona girecek. Ancak ondan önce, seriden bağımsız bir başka zombi filmi olan #ALIVE, haziran sonunda izleyiciyle buluşacak.

#ALIVE‘da, ortaya çıkan bir virüs nedeniyle şehir karantina altındadır. İnternet, telefon, elektrik ve herhangi bir dijital iletişim aracı olmadan, bir apartmanda kapana kısılan insanların zombi istilasından hayatta kalmaları anlatılıyor. Filmde Joon Woo’yu Burning ve Veteran‘da başarılı performans sergileyen Yoo Ah In ve Yoo Bin’i de The Beauty Inside ve Miracle In Cell No.7‘da oynayan Park Shin Hye canlandırıyor.

Filmin yönetmenliğini Moo Jeok Ja ile Hwanghae‘nin yapımcılığını üstlenen ve şu sıralar Amerikan Film Enstitüsü’nde aktif olarak çalışan Jo Il Hyung üstleniyor. Bu, aynı zamanda Jo’nun ilk uzun metrajlı filmi. #ALIVE konusunu ise Wounded: The Battle Back Home ve What It’s Like gibi yapımlarda yapımcı ve yönetmen olarak çalışan senaryo yazarı Matt Naylor‘ın Small Business Revolution: Main Street adlı belgesel serisinin orijinal senaryosuna dayanıyor.

Vizyon tarihi yaklaşan filmden, karakterlerin mücadele etmek zorunda oldukları durumun tehlikesini vurgulayan iki afiş paylaşıldı. İlk afişte ilk kez Joon Woo olarak gördüğümüz Yoo Ah, elindeki selfie çubuğuyla balkondan sarkarak cep telefonunda sinyal yakalamaya çalışıyor. Bu sırada alt katta da zombi sürüsünün bir kısmı görülüyor. Afişte “Veri yok, Wi-Fi yok, mesaj yok, arama yok. Her şey kesildi” spotu dikkat çekiyor.

#ALIVE Afiş 2

İkinci afişte ise ilk afişteki kaosun bir benzeri yaşanıyor. Bu kez Joon Woo’nun yanında Yoo Bin yer alıyor ve apartmanın alt katı vahşi zombi ordusuyla doluyken, bulundukları ortamın dehşeti yüzlerine yansıyor. Bu afişte de “Seul, Kore Cumhuriyeti. 6:24. İnternet kesildi” yazıyor.

#ALIVE‘ın ülkemizde hangi tarihte vizyona gireceği henüz bilinmiyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.