image

“Zenne” filminin yönetmenleri M. Caner Alper ve Mehmet Binay çekimlerine Aralık 2013’te başladıkları yeni filmleri “Çekmeceler”i tamamladı.  “Çekmeceler” filmi, yıl sonunda festival serüvenine hazır hale gelecek ve 2015’te vizyona girecek.

Gerçek olay ve kişilerden esinlenilerek, senaryosu M.Caner Alper tarafından kaleme alınan filmin 2015’te vizyona girmesi bekleniyor. Yaklaşık 25 yıla yayılan bir hikayenin, tiyatro ve oyun motifleriyle bezenerek anlatıldığı filmde, “Deniz” karakterini Ece Dizdar, annesi “Saadet”i Tilbe Saran, babası “Ayhan”ı Taner Birsel ve üvey annesi “Ayşe”yi Nilüfer Açıkalın canlandırırken; diğer rollerde Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Gizem Erdem, Yekta Kopan ve Cengiz Coşkun yer alıyor.

Otuz ikinci yaşgünün gecesinde, kanlar içinde hastaneye kaldırılan Deniz’in, sıkça geçmişe döndüğü yoğun rehabilitasyon sürecinde, ruhundaki kilitli çekmeceler açılacak. Kız çocuk ve ergen cinselliğinin neresinden tutacağını bilemeyen aktör bir anne-babanın, kendi kompleksleri arasında kızlarının bedeninde ve ruhunda açtıkları yaralar ortaya çıkacak.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.