Haberler

“Your Name” 25 Ağustos’ta Vizyonda

Animasyon ustası Miyazaki’nin tahtına yakın bir yönetmen olarak görülen Makoto Shinkai’den pastoral ve büyülü yeni bir animasyon filmi geliyor.

Dağların sardığı bir bölgede yaşayan Mitsuha, hayatından çok da memnun olmayan liseli bir kızdır. Babası vali olarak çalışırken bir yandan da seçim kampanyaları ile uğraşır. Mitsuha Mitsuha evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi ile yaşar, kırsal kesimdeki yaşamı onu bunaltır ve esas isteği Tokyo’nun muhteşem şehir hayatının bir parçası olmaktır.

Diğer tarafta ise Taki vardır. Taki Tokyo’da yaşayan, Mitsuha ile aynı yaşlarda bir genç olarak karşımıza çıkar. Günleri, Tokyo’daki herhangi bir genç gibi hem arkadaşlarıyla vakit geçirip hem de çalışarak geçer. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görür. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo’da yaşayan bir erkek olarak… Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulurlar.

Filmin fragmanını izlemek için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz