Haberler

Yorgos Lanthimos’un Kısa Film Projesi ‘’Nimic’’ten İlk Fragman Yayınlandı

‘’The Favourite’’ ve ‘’The Killing of a Sacred Deer’’ filmlerinin yönetmeni Yorgos Lanthimos’un Matt Dillon’lu kısa filmi ‘’Nimic’’, ilk dünya gösterimini Locarno Film Festivali’nde yapacak.

Her filmiyle sinemaseverleri şaşırtmayı başaran yönetmen Yorgos Lanthimos, bu defa da bir kısa film ile akıl oyunlarına devam ediyor. Lanthimos’un son filmi ‘’The Favourite’’ Oscar adayı olmuş, Olivia Colman ise filmdeki performansı ile ilk Oscar ödülünü kazanmıştı. ‘’Nimic’’te ise en son Lars Von Trier’in ‘’The House That Jack Built’’ filminde seri katil rolünde izlediğimiz Matt Dillon başrolde.

Yorgos Lanthimos’un 12 dakikalık kısa filminin senaristi yönetmenin daha önceki filmlerinden de hatırlayacağımız Efthymis Filippou. Filmin oyuncu kadrosunda Matt Dillon ile beraber Daphne Patakia ve Susan Elle yer alıyorlar.

Locarno Film Festivali’nin kusursuz bir yapıda ilerleyen bir gerilim ve rahatsız edici bir hayalin rafine ve daha hafif bir yansıması olarak tabir ettiği ‘’Nimic’’in ilk fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz