‘’The Lobster’’ ve ‘’The Killing of a Sacred Deer’’ filmlerinin yönetmeni Yorgos Lanthimos, yeni filmi ‘’The Favourite’’ ile 2018 New York Film Festivali’nin açılışını yapacak.

Yönetmen Yorgos Lanthimos’un yeni filmi ‘’The Favourite’’ 56. New York Film Festivali’nin açılışını yapmaya hazırlanıyor. Tarihi bir drama filmi olan ‘’The Favourite’’, Lanthimos’un daha önceki filmlerinde olduğu gibi yine güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Yönetmenin yeni filminde Emma Stone ile beraber Rachel Weisz ve Olivia Colman da kadroda yer alıyorlar.

Lanthimos son filmi ‘’The Killing of a Sacred Deer’’ ile geçtiğimiz yıl Cannes’da ‘’En İyi Senaryo Ödülü’’nü Lynne Ramsay’in ‘’You Were Never Really Here’’ filmiyle paylaşmıştı. ‘’The Lobster’’ ile de 2015 yılında Cannes’da ‘’Jüri Özel Ödülü’’nün sahibi olmuştu. ‘’The Lobster’’ aynı zamanda 2015 yılındaki New York Film Festivali’nde de gösterime girmişti, bu açıdan bakılırsa Lanthimos ‘’The Favourite’’ ile tekrar festivale dönüyor diyebiliriz.

‘’The Favourite’’ ile Yorgos Lanthimos bizleri 18. yüzyıl İngiltere’sine götürürken, Olivia Colman filmde ‘’Kraliçe Anne’’ rolünü oynuyor. Rachel Weisz tarihte kraliçenin danışmanı olarak yer alan ‘’Marlborough Düşesi’’ Sarah Churchill’i oynarken, Emma Stone da saraya yeni gelen ama gelişiyle dengeleri alt üst eden ve danışmanlık koltuğu için düşes ile kıyasıya bir rekabetin içine düşen hizmetçi Abigail Hill rolünde karşımıza çıkıyor.

Senaryosunu Deborah Davis ve Tony McNamara’nın yazdığı ‘’The Favourite’’ kadrosunda Emma Stone, Rachel Weisz ve Olivia Colman’ın yanı sıra Nicholas Hoult ve Joe Alwyn de yer alıyorlar.

Filmin bu yılın Kasım ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.