Haberler

“Yılın En İyisi” Suikastçı, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da!

TheAssassin_Poster

18 Şubat-6 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nden tüyolar gelmeye başladı. Yine iddialı bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan !f İstanbul’un ilk sürprizi, Sight&Sound dergisinin “2015’in en iyi filmi” seçtiği “The Assassin/Suikastçı!

Cannes’da gösterildiğinde festivalin en iyilerinden biri sayılan ve tartışmasız bir şekilde En İyi Yönetmen Ödülü’ne uzanan, en son geçtiğimiz hafta Sight&Sound dergisi tarafından “2015’in en iyi filmi” seçilen The Assassin/Suikastçı”, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek.

TheAssassin01

Tayland Yeni Dalga sinemasının en önemli yönetmenlerinden Hsiao-Hsien Hou’nun Le Voyage du Balon Rouge (Kırmızı Balonun Yolculuğu) adlı filminden beri çektiği ilk film olan Suikastçı, 9. yüzyılda Çin’de geçiyor ve sevdiği adamı öldürmesi için görevlendirilen bir kadın suikastçının duygusal ikilemini konu alıyor. Hou’nun Three Times, Millenium Mambo gibi klasiklerinde de rol almış fetiş oyuncusu Qi Shu’yun başrolde olduğu film, şiirsel dili, incelikli görüntüleri ve yönetmenlik dehası anlatımıyla yılın en büyüleyici filmlerinden birine dönüşüyor.

TheAssassin02

TheAssassin03

Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

Detaylar için: www.ifistanbul.com

Duygu Dedeoğlu
83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Yorum yaz