Haberler

Yeniden Beyaz Perdeye Gelecek Hababam Sınıfı’ndan İlk Kareler!

Yeniden Beyaz Perdeye Gelecek Hababam Sınıfı'ndan İlk Kareler

Önümüzdeki yıl mayıs ayında vizyona girmesi planlanan yeni nesil Hababam Sınıfı’ndan ilk kareler yayınlandı.

1975 yılında usta yönetmen Ertem Eğilmez‘in yönetmenliğinde ilk kez seyirciyle buluşan Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri ”Hababam Sınıfı” bir kez daha beyaz perdeye geliyor. Komedi filmleri ile öne çıkmayı başaran genç yönetmen Doğa Can Anafarta’nın yönetmenliğini üstlendiği film, yeni jenerasyona uyarlanmış hikayesiyle Hababam Sınıfının nostaljik havasını bir araya getiriyor. Yeni nesil Hababam Sınıfı’nın senaryosunda, Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey‘in imzası bulunuyor.

 

Filmin oyuncu kadrosunda ise, usta oyuncu Altan Erkekli‘nin yanı sıra Toygan AvanoğluHande KatipoğluSadi Celil CengizOsman Alkaş, Yusuf Çim, Özge ÖzacarGiray AltınokNazlı Pınar Kaya, Sami AksuIrmak Aydın ve Fırat Albayram  gibi pek çok isim yer alıyor. 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanmış Hafize Ana karakterine ise Hülya Duyar hayat veriyor.

Yapımcılığını HANN Film’in üstlendiği yeni nesil “Hababam Sınıfı” 17 Mayıs 2019 tarihinde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz