Haberler

Yeni Sherlock Holmes Henry Cavıll Olacak

HOLLYWOOD, CA - NOVEMBER 13: Actor Henry Cavill attends the premiere of Warner Bros. Pictures' 'Justice League' at Dolby Theatre on November 13, 2017 in Hollywood, California. (Photo by Barry King/Getty Images)

Henry Cavill, Sir Arthur Conen Doyle’nin efsaneleşmiş dedektifi Sherlock Holmes’e hayat verecek. Yalnız bu kez durum klasik Sherlock Holmes filmlerinden biraz farklı olacak.

Henry Cavill

Amerikalı yazar Nancy Springer Elona Holmes ismiyle Sherlock Holmes ve Mycroft’un kız kardeşinin hikâyesinin anlatıldığı bir kitap serisine imza attı. Sir Arthur Conen Doyle‘nin hikâyelerinden esinle yazılan ve Enola Holmes’un maceralarına yer veren roman serisi beyaz perdeye uyarlanıyor. Nancy Spinger‘in kitap serisini beyaz perdeye uyarlayacak isim ise senarist Jack Thorne olacak. Filmin yönetmenliğini ise Harry Bradbeer gerçekleştirecek.

Image result for millie bobby brown

Elona Holmes’un dedektiflik hikâyelerinin anlatıldığı filmde Elona’yı canlandıracak isim ise Stranger Things‘in yıldızı Millie Bobby Brown olacak. Filmde yer alacak bir diğer süpriz isim ise Helena Bonham Carter. Carter filmde Elona Holmes’ün annesini canlandıracak.

Image result for helena bonham carter

Film Elona Holmes’in on dördüncü yaş gününde annesinin kaybolmasıyla başlıyor. Elona’nın anneleri hakkındaki endişesi ise erkek kardeşleri tarafından ciddiye alınmıyor. Bunun üzerine Elona, annelerinin kaybolması ile ilgili bu gizemli durumu tek başına çözmeye çalışıyor. Şimdilik filmin vizyon tarihi hakkında ve filmin çekimlerine ne zaman başlanacağına dair net bir bilgi yok. Ünlü kurgu dedektif Sherlock Holmes’un  kız kardeşi Elona’nın dedektiflik maceralarıni beyaz perdede izlemek ilginç bir deneyim olacak gibi gözüküyor.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz