George Miller, Mad Max evrenini Fury Road’un Furiosa’sının gençliğini merkeze alan bir filmle genişletiyor. Fury Road’da Furiosa’nın geçmişi hakkında çok fazla şey açıklanmamıştı. Yeni film ise, İmparatoriçe Furiosa’nın geçmişi üzerine kurulu.

Daha önce karakteri, Anya Taylor-Joy’un canlandıracağı gündeme gelmişti. George Miller New York Times‘a verdiği röportajla tartışmaya son noktayı koydu. Yeni filmin Furiosa’sı Charlize Theron olmayacak. Eleştirmenler ve izleyiciler tarafından sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olduğu düşünülen’’ Mad Max: Fury Road’’da Furiosa’yı Charlize Theron canlandırmıştı.

George Miller, New York Times’a verdiği röportajda bir başlangıç hikayesi olacak yeni film için 20’li yaşlarda bir oyuncu aradığını ve başrolünün Charlize Theron olmayacağını açıkladı. Miller, yakın geçmişte The Irishman’de kullanılan CGI gençleştirme tekniğinin henüz yeterince gelişmediğini düşünüyor. Yönetmen, 44 yaşındaki Theron’un tekrar oynamasına izin vermek için yaşlanma önleyici bu teknolojiyi kullanmayı düşündüğünü ancak vazgeçtiğini belirtti.

“Mad Max hayranları Furiosa filmini yakın zamanda gelmeyeceğini bilmeliler.”

Miller, Idris Elba ve Tilda Swinton’ın oynadığı  “Three Thousand Years of Longing projesini bitirdikten sonra Furiosa filmini çekmeyi planlıyor. Yönetmen filmin çekimlerine 2020’nin bahar aylarında başlamayı düşünüyordu ancak Covid-19 salgını buna engel oldu.

Theron geri dönmeyecek olsa da “Fury Road” ekibinin bazı önemli üyeleri Furiosa için tekrar bir araya geliyor. “Fury Road”da çalışan Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Colin Gibson bu isimlerden biri. Gibson, “Fury Road” için 135 aracın yapıldığını ve Furiosa filmi için ise çok daha fazlasını planlandığını dile getirdi. Ayrıca ekipte Fury Road’dan sonra yarı-emekli sayılabilecek görüntü yönetmeni John Seale de bulunuyor. Seale, George Miller’dan başkası kapısını çalarsa artık emekli olduğu için çalışmayacağını belirtti.

George Miller işlerin bir an önce yoluna girmesini umuyor. Yönetmen verdiği röportajda ‘’Umarım pandeminin ardından işler yoluna girer, dünyanın ‘’Furiosa’’ ile neler yapmamıza izin verdiğini hep birlikte göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Seda Başpınar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.