Haberler

Yeni Bir Distopya: Hotel Artemis

Yeni Bir Distopya: Hotel Artemis

Güven ve kurallar üzerine yönetilen bir hastane…

Yıl 2028, mafya örgütleri tarafından yönetilen kaos dolu Los Angeles şehrindeyiz. Sadece üyelerine özel bir otel olan Hotel Artemis, aslında en zengin suçluların tedavi edildiği bir hastanedir. Bu hastanenin baş hemşiresi ise kara mizahı ile ünlü Jodie Foster‘dan başkası değil. Film Foster’ın 2013’teki Elysium filminden sonra yeniden beyaz perdeye çıkışı olacak. Filmin hikayesi hakkında henüz pek fazla birşey bilmesek blie, trailer yola çıkarak aksiyon dolu bir kara komedinin bizi beklediğine kanaat getirebiliriz. Yönetmen koltuğunda ise aynı zamanda hikayenin yaratıcısı olan Drew Pearce oturuyor. İsmi yabancı gelsede biz aslında kendisini Iron Man 3(2013) ve Mission Impossible 5(2015)’in yazarı olarak tanıyoruz. Film onun ilk uzun metraj denemesi olacak.

Bütün gözler Jodie Foster’a çevrilmiş olsa da film ekibi bir hayli geniş. Oyuncu kadrosunda Sterling K. Brown, Sofia Boutella, Jeff Goldblum, Brian Tyree Henry, Jenny Slate, Zachary Quinto, Charlie Day ve Dave Bautista gibi beyaz perdeden aşina olduğumuz isimler var.

Hotel Artemis 8 Haziran‘da sinemalarda olacak.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz