Haberler

Yemekteydik ve Karar Verdim Montreal Yolcusu

Görkem Yeltan’ın ilk uzun metrajlı filmi Yemekteydik ve Karar Verdim 25 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında Kanada’da kırkıncısı gerçekleştirilecek olan, dünyanın en saygın festivallerinden Montreal Film Festivali’nde yarışacak.

Montreal Film Festivali gerek Hollywood’a yakınlığı, gerekse uluslararası geniş bir yelpazeye hitap etmesi nedeniyle sinemaseverlerin ve film endüstrisinin göz bebeği sayılıyor.

Daha önce birçok festivalde beğeni toplayan film, Montreal’den sonra başta Japonya Aichi ve Afganistan IAWART olmak üzere pek çok kadın filmleri festivalinde ve diğer festivallerde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

 

Yemekteydik- Gursoy Ailesi

 

“Yemekteydik ve Karar Verdim” bir aile filmi!

Mazide kalan tatlı anıların paylaşıldığı, bayramın gereklerinin yerine getirildiği, yemeklerin yendiği, dansların edildiği bir Kurban Bayramı’nda Rıza Gürsoy ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı Yemekteydik ve Karar Verdim’de başta aile reisi olmak üzere tüm fertlerini bambaşka bir buluşma bekliyor.

Duayen isimler başrolde!

Arzu Okay’ın 37 yıl sonra sinemaya dönüş yaptığı filmde Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi duayen isimlere, başrollerde Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor.

Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın senaryosunu beraber kaleme aldıkları Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın gerçekleştirdiği filmin kurgusunu Çiçek Kahraman, sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur, özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden ilk yönetmenlik desteği alan filmin çekimleri geçtiğimiz sene İstanbul, Gebze ve Bodrum’da, post prodüksiyonu ise İtalya’da gerçekleştirildi.

 

Yemekteydik ve Karar Verdim’i Takip Etmek için:

https://twitter.com/YemekteydikFilm

https://www.facebook.com/yemekteydikvekararverdim

https://instagram.com/yemekteydikvekararverdim

YEMEKTEYDİK ve KARAR VERDİMyemekteydik_ poster

Künye

Yapımcı: Yeditepe Film

Yönetmen: Görkem Yeltan

Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan

Kurgu: Çiçek Kahraman

Sanat Yönetmeni: Nilüfer Çamur

Yönetmen Yardımcısı: İ. Nezih Helvacıoğlu

Senarist ve Yapım Ortakları: Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay, Görkem Yeltan

Orijinal Müzik: Yalçın Akyıldız

Sualtı Görüntü Yönetmeni: Mert Gökalp

Ses: Ömür Müldür

Işık: Kayhan Yılmaz

Kareograf: Senem Kalender

Kostüm: Eda Su Neidik

Oyuncular

Arzu Okay

Mehmet Güreli

Sema Poyraz

Gökçer Genç

Ayçıl Yeltan

Kaan Çakır

Turgay Aydın

Görkem Yeltan

Yasemin Zamanpur

Ilgaz Kocatürk

Alin Yeltan

Derin Yeltan

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz