Bağımsız filmlere adanmış olan WorldFest-Houston Uluslararası Film Festivali Bahar Şahin’i aday olarak gösterdi. 

Uzun ve kısa metrajlı bağımsız filmlere tahsis edilmiş,Houston, Teksas’ta gerçekleşen, yıllık bir film festivali olan WorldFest-Houston Uluslararası Film Festivali WorldFest-Houston San Francisco ve New York’dan sonra Kuzey Amerika’nın ilk üç uluslararası film festivalinden biridir. Büyük stüdyolardan film kabul etmeyi reddettiği için Kuzey Amerika’nın, tamamen bağımsız yapımlara adanmış uluslararası tek film festivalidir.

İyi Oyun Filmi ile Aday Gösterildi

Ünlü oyuncu, 2018 yılında başrolünde “Naz” karakteri ile yer aldığı ‘İyi Oyun‘ filmi ile Amerika’da 53. kez düzenlenen Worldfest Houston Best Actor Nominations 2020 Uluslararası Film Festivali‘nde “En İyi Kadın Oyuncu” dalında aday gösterildi. Listede yer alan tek Türk oyuncu olan Şahin, sosyal medya üzerinden adaylığını duyurdu.

Filmin Konusu ise Şöyle;

İyi Oyun, kendisini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan bir gencin hikayesini konu ediyor. Cenk liseyi yeni bitirmiş genç bir çocuktur. Evin yükünü tek başına omuzlayan annesine yardım etmeye çalışan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede başkaları adına para ile oyun oynar. Fakat bir gün yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilince kendisini bambaşka bir dünyanın içerisinde bulur. Profesyonel oyun dünyasının içerisinde takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve koçları Özer ile birlikte zorlu bir yolculuğa çıkan Cenk turnuvayı kazanmak için çabalar. Oyuncu kadrosunda Kerem Bürsin, Afra Saraçoğlu,Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Doğaç Yıldız, Mert Yazıcıoğlu, Orkun Işıtmak, Bahar Şahin, Tolga Canbeyli ve Bada Oh Deniz gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Netflix‘in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın yönetmenliğini yapan Umut Aral oturuyor. Emre Sirel’in senaryosunu kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Sebastian Weber üstleniyor.

Festivalin sonuçları, coronavirüsü sebebiyle iptal edilen törenin ardından önümüzdeki günlerde dijital ortam üzerinden açıklanacak.

Havva Gül

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.