Haberler

WONG KAR-WAI SON PROJESİ ‘’BLOSSOMS’’UN ÇEKİMLERİNE BAŞLIYOR

Wong Kar-Wai uzun süredir üzerinde çalıştığı filmi ‘’Blossoms’’un çekimlerine bu yıl sonu ya da 2020’nin başlarında başlayacağını açıkladı.

Wong Kar-Wai 2013 yılında gösterime giren son filmi ‘’The Grandmaster’’ın ardından yeniden kamera arkasına geçmeye hazırlanıyor. Yönetmenin uzun süredir senaryosu üzerinde çalıştığı projesi ‘’Blossoms’’un çekimleri bu yıl sonu ya da gelecek yılın ilk aylarında başlayacak. ‘’Blossoms’’ Jin Yucheng’in 2013 yılında çıkardığı aynı adlı romanından sinemaya uyarlanacak. Kitap 1960 yıllarda başlayan Çin’in kültürel devriminin 1990’lara uzanan hikayesini Şangay’da yaşayan 3 kişinin gözünden anlatıyor.

Wong Kar-Wai ‘’Blossoms’’ üzerinde uzun süredir çalışırken, filmin senaryosunu yazması dört yılını almış. Yönetmen daha önceki açıklamalarında bu projenin en kişisel çalışması olduğunu söylemişti. Çinli yönetmen ‘’Blossoms’’un ‘’In The Mood for Love’’ ve ‘’2046’’ filmlerinin üçüncü bölümü olacağını açıklarken, filmler arasında nasıl bir bağlantı kurulacağı çekimlerin başlaması ile daha fazla netlik kazanacak.

‘’Blossoms’’ Wong Kar-Wai’nin 2013 yılında gösterime giren ‘’The Grandmaster’’dan sonra yönetmenlik yapacağı ilk film olacak. Wong 2013’den bu yana birçok projede yer almış, son olarak Amazon’da yayınlanacak ‘’Tong Wars’’ dizisine katkıda bulunmuştu.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz