Wes Anderson’ın merakla beklenen yeni live-action filmi French Dispatch‘in afişi yayınlandı.

The French Dispatch

The Grand Budapest HotelMoonrise Kingdom gibi filmleriyle bilinen Wes Anderson bir süredir yeni projesiyle meşguldu. Anderson’ın tam adı The French Dispatch Of The Liberty, Kansas Evening Sun olan filminin geçtiğimiz gün ise afişi yayınlandı. The French Dispatch, Anderson‘ın 2014 yılında hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini gerçekleştirdiği The Grand Budapest Hotel’den sonraki ilk live-action filmi olacak. Yeni filmin yapımcılığını da Fox Searchligth üstleniyor.

The editor in chief of the magazine at his desk

 

Film, Amerikalı bir gazetecinin Fransa’nın 20. yüzyılın kurgusal bir kasabası olan Ennui-sur-Blasé’de bir yayınevine sahip olmasını ve yazdıklarını yayınlamasını konu alıyor.Yönetmen bu filimi için genç yaştan beri okuduğu The New Yorker‘dan esinlendiğinin de altını çiziyor. Ayrıca Anderson bu filmi için de yine ilginç bir oyuncu kadrosuyla çalışıyor. French Dispacth‘da yer alacak isimlerden bazıları Bill Murray, Tilda Swinton, Frances McDormand, Adrien Brody,  Benicio Del Toro, Jeffrey Wright, Léa Seydoux, Timothée Chalamet. Yan rollerde karşımıza çıkan isimler ise Elisabeth Moss, Edward Norton, Willem Dafoe, Saoirse Ronan, Christophe Waltz, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Anjelica Huston, Bob Balaban oluyor. Filmin senaryosuna göre birçok oyuncu French Dispacth yayınevindeki çalışanları canlandıracaklar ve film yayınevinde geçen bir dizi hikâyeyi konu alacak.

the-french-dispatch-adrien-brody-bob-balaban

Yakın zamanda fragmanı da yayınlanması beklenen film temmuz 2020’de vizyona girecek.

                                                              The French Dispatch’in ofis binası
A group photo of the editorial staff
                                           The French Dispatchin çalışanları hep bir arada.
Writers and editor in the office of a magazine.
   Howitzer, tek bir bitmiş makalesi bile bulunmayan yazar Herbsaint Sazerac’a ait el yazmalarını okuyor.

A newstand kiosk selling newspaper and magazine

                                             The French Dispatch’ın gazete bayisinde satışı

A wideangle shot of a bridge with three figures.

A bulletin board of the issue in progress.

Bill Murray’ın canlandırdığı The French Dispact’in editörü Arthur Howitzer, garsonun yaklaşan bir olay hakkındaki  fikirlerini dinliyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.