Johnny Depp, Mark Rylance ve Robert Pattinson’ın başrollerini paylaştığı dönem filmi ”Waiting for the Barbarians’’tan beklenen ilk fragman yayınlandı.


Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl 76. Venedik Film Festivali’nde yapan ”Waiting for the Barbarians’’ın yönetmen koltuğunda; ”Embrace of the Serpent” filmiyle 2016 yılında Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı‘nda adaylığı olan, ”Birds of Passage” , ”The Wind Journeys” gibi filmleriyle tanıdığımız Kolombiyalı genç yönetmen Ciro Guerra oturuyor. Guerra’nın Nobel Edebiyat ödüllü G. Afrikalı J. M. Coetzee‘nin, doğup büyüdüğü topraklarda bir döneme atıfta bulunarak yarattığı distopyayı anlattığı; 1980 yılında yayınlanan kült romanı Waiting for the Barbarians’tan beyaz perdeye uyarladığı film, güçlü oyuncu kadrosu ve İngilizce dilinde yönettiği ilk film olması nedeniyle bu yıl sinemaseverleri heyecanlandıran yapımlar arasında yerini aldı.

Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken ve başrollerini Johnny Depp, Mark Rylance ve Robert Pattinson’un paylaştığı filmin konusu; Geniş ve isimsiz bir imparatorluğun küçük bir bölümünde hayatlarını sürdüren barbarların, gerçekleştirecekleri  bir ayaklanmanın beraberinde getirdikleri konu alınır. Gerçekleşen ayaklanma sonrası İmparator tarafından, ayaklanmanın önünü kesmek amacıyla bölgeye gönderilen bir Albay ve emrindeki askerlerin, ayaklanmayı bastırmak için uyguladıkları yöntemler ve yaptıkları tam anlamıyla kıyım niteliğindedir. Bu olayların yaşandığı sırada bölgede görev alan Sulh Yargıcı, tanık olduğu işkencelere kayıtsız kalamaz ve imparatorluğa olan bağlılığını sorgular. Yaşanan tüm bu olayların Sulh Yargıcı’nın perspektifinden aktarıldığı filmde;  Oscar Ödülü sahibi Mark Rylance Sulh Yargıcı’na hayat veriyor. Filmde, Rejim ordusunu komuta eden Albay Joll’u Johnny Depp, Sulh Hakimi’nin yerine getirilen ve barbarlar ile iletişim halinde olduğu açığa çıktıktan sonra ihanetle suçlanan memuru ise Robert Pattinson canlandırıyor. David Dencik, Gana Bayarsaikhan, Greta Scacchi, Harry Melling ve Sam Reid oyuncu kadrosunda yer alan önemli isimlerden.

Film, 7 Ağustos’ta VOD Platformlarında Sinemaseverlerle Buluşacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs pandemisi nedeniyle sinema faaliyetleri olumsuz etkilenmiş ve sinema salonlarının kapatılmasıyla birlikte, bu yıl başka yapımlarla aynı kaderi paylaşan filmin vizyon tarihi iptal edilmişti. Filmin haklarını elinde bulunduran Samuel Goldwyn Films; filmin vizyon tarihini ertelemek yerine, doğrudan VOD platformlarında yayınlama kararı almıştı.
7 Ağustos’ta VOD Platformlarında yayınlanacak filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.