KısaKes Kısa Film Festivali, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek dünyaca ünlü yönetmen Woody Allen’ın, “Gönderen: Woody Allen” sergisine ev sahipliği yapacak.

Yeniden: Feriye Sineması

Uluslararası Kısa Film Festivali KısaKes’te sinemaseverler 6 gün boyunca Ortaköy’ün en köklü sinema salonu Feriye Sineması’nda bir araya geliyor. Festival kapsamında ünlü yönetmen İlker Canikligil, başarılı görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki ve başarılı kadın yapımcı Nefes Polat gibi Türkiye’nin önde gelen isimlerinin atölyeleri, 10’larca kısa film gösterimi ve sektörün büyükleri ile katılımcıların bir araya gelip zaman geçirebilecekleri etkinlikler yer alacak.

“Gönderen: Woody Allen”

Sergi, Koleksiyoner Özgür Çift’in koleksiyonundan, Woody Allen’ait Hollywood filmlerinde kullanılan kostüm ve aksesuarlardan oluşan çarpıcı koleksiyonunun parçaları olan özel mektuplarından ve mektuplarıyla birlikte gönderdiği, kendisi tarafından çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor.

Festival boyunca sergide çağımızın yaşayan ilgi çekici isimlerinden biri olan, eserlerinde kadın-erkek ilişkileri, metropol yaşantısının getirileri ve yaşamın anlamı gibi konular üzerine felsefik sorgulamalara yer veren, yönettiği hemen her filmde kendi de oynayan bu ünlü zihnin iç dünyasına kısa bir yolculuk imkanı bulacak olan festival katılımcıları, sergi alanından sevdiklerine kendi yazdıkları mektupları gönderebilecekler.

Detaylı Bilgi:

29 Eylül Cuma gecesi Zorlu PSM‘de gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 5 film ve Pitching Platformu katılımcıları sinemaseverlerin
katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor. Festival ve etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi ve akreditasyon için www.kisakes.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.