İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve bu yıl yedinci defa düzenlenecek olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu.

Bu yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında “Adalet” ana temasıyla yapılacak festivalin jüri üyeleri belli oldu. Uzun metraj jürisinde Feride Çiçekoğlu (Başkan), Demet Evgar, Selman Dursun, Tarık Tufan ve Barry Ward olurken, kısa metrajın ana jürisinde İlksen Başarır (Başkan), Funda Eryiğit ve Faysal Soysal yer alırken, ön jürisi Korhan Bozkurt, Yosi Mizrahi ve Deniz Uğur’dan oluşuyor.

4 Ağustos’ta başvuruları sona eren ve yaklaşık 550 uzun metraj film adayının bulunduğu festivalde; değerlendirmeler sonucunda Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda toplam on film yarışacak. En iyi film 10.000 Euro değerinde ödül alacak.

Yaklaşık 3000 tane kısa filmin başvurduğu Altın Terazi Kısa Film Yarışması’nda ön elemeyi geçen on film yarışmaya hak kazanacak. Yarışmanın ödülü 2.500 Euro olarak belirlendi.

Festival bu yıl yine ‘Yarışma’, ‘Panaroma, ‘İz Bırakanlar’ seçkisiyle seyircinin karşısına çıkacak, bu bölümler kapsamında 30 tane uzun metrajlı film seyirciyle buluşacak.

Festival ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.