ulusal_kisa

14 – 28 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecek II. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında yapılacak olan Ulusal Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 26 Eylül!

26 Eylül’de sona erecek Ulusal Kısa Film Yarışması başvuruları, Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin ilk senesinde ortaya koyduğu bakış açısı doğrultusunda; ”Etik, Estetik ve Teknik” bütünlük göz önüne alınarak değerlendirilecektir.
Bu sene Kurmaca ve Belgesel olmak üzere iki farklı kategoride filmleri kabul edecek olan festivale, Animasyon ve Deneysel türündeki filmler Kurmaca kategorisinde değerlendirilmek üzere kabul ediliyor. Festivalin bu senek kategori ödülü ise en iyi filme verilmek üzere 15.000TL olarak belirlenirken buna ek olarak özel ödüllere de yer veriliyor. Yarışmaya seçilen filmler festivalin büyük ödülü olan 50.000TL değerindeki Ahmet Uluçay Büyük Ödülü için de yarışabilecek. Ayrıca kısa filmi ve üreticilerini desteklemek amacıyla bu sene festival yönetimi, yarışmaya seçilen her film için gösterim bedeli ödemesi de yapacaktır.
Son başvuru tarihi 26 Eylül 2014 olarak belirlenen Ulusal Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgi, başvuru formları ve şartnamelere www.bogazicifilmfestivali.com adresinden ulaşılabilir.

Yazar Hakkında

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.