UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliğiyle hazırlanan etkinlik, 1 Haziran-16 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin “en uzun” süreli açık hava etkinliği olarak sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

UNIQ Açık Hava Film Festivali, sinemaseverleri yaz boyunca haftanın üç günü sinemayla buluşturmayı planlıyor. UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek festival, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden La La Land ile 1 Haziran’da başlayacak, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’a saygı duruşu niteliğinde gösterilecek Sürü ile 16 Eylül’de kapanacak.

Başka Sinema’nın hazırladığı program; Komedi, korku, belgesel, fantastik ve daha birçok türün yanı sıra kısa filmler ve animasyonlarla da oldukça zengin bir seçki sunuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri;

Pedro Almodovar,

Ken Loach,

Jim Jarmusch,

Asghar Farhadi,

Reha Erdem,

François Ozon,

Oliver Stone,

Yeşim Ustaoğlu,

Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açık Hava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Festival kapsamında bazı filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında sinemaseverlerle bir araya gelecek.

UNIQ Açıkhava Film Festivali biletleri 17 Mayıs itibariyle satışa sunulacak. 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.