Country müziğinin önemli isimlerinden olan Hank Williams’ın aynı adlı biyografisinden beyazperdeye uyarlanan “I Saw The Light”ın ilk fragmanı görücüye çıktı.

i-saw-the-light-sony-pictures-classics

2011 yılında vizyona giren Thor filminde canlandırdığı Loki karakteriyle Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olan Tom Hiddleston; Yenilmezler (Avengers), Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive) gibi filmlerin ardından şimdide bir uyarlamanın başrolünde izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Colin Escott‘un yazdığı I Saw The Light adlı biyografiden yola çıkılarak senaryolaştırılan film Country müziğinin efsanevi ismi Hank Williams‘ın hayatını merkeze alıyor.

Ölülerin Şafağı (Dawn of the Dead), Zamana Karşı (In Time), Son Umut (Children of Men) gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Marc Abraham, I Saw The Light ile ikinci uzun metrajlı filmine imza atıyor. 2008 yılında vizyona giren Flash of Genius‘un yönetmenliğini üstlenen Abraham, aynı zamanda I Saw The Light filminin senaryosunu da kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hiddleston‘ın yanı sıra Elizabeth Olsen, David Krumholtz ve Bradley Whitford gibi isimler yer alıyor.

Sony Pictures Classics ve Millennium Entertainment‘ın finanse ettiği I Saw The Light, bu yıl düzenlenen Toronto Film Festivali kapsamında ilk gösterimini gerçekleştirmişti. Festivalde büyük övgüler alan filmde Tom Hiddleston, gösterdiği performansla adından söz ettiriyor. Filmin yönetmeni Marc Abraham, Tom Hiddleston için; “Senaryoda her nota ve her replik adeta Tom için yazılmış. Yeteneği tartışılmaz oyunculardan. Ondan hoşlanmıyorsanız, büyük ihtimalle onu kıskanıyorsunuz demektir.” dedi.

25 Mart 2016 tarihinde Amerika’da vizyona girmesi beklenen I Saw The Light filminin Türkiye’deki vizyon tarihi ise henüz kesinleşmiş değil.

İşte heyecanla beklenen filmin fragmanı:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.