Universal Pictures, bilim-kurgu türündeki ‘’Bios’’ filminin gösterimini 2021 yılına taşıdı. 2020 sonbaharında beyazperdede gösterilmesi plananan ‘’Bios’’ , Covid-19 pandemisi sebebiyle seyri değişen bir dizi filmin arasında yerini aldı.

 

Covid-19 pandemisi sebebiyle yaklaşık üç aydır stüdyoların ve sinema salonlarının kapalı olması filmlerin gösterim programlarındaki zorunlu değişikliği beraberinde getirdi. Bios filminin ertelendiği duyurusu, Warnes Bros.’un Tenet, Wonder Woman 1984 ve Matrix başta olmak üzere toplam sekiz filmin gösteriminin ileri bir tarihe taşındığını duyurmasının hemen ardından geldi.

Alien ve Blade Runner filmlerinin yapımcılığını üstelenen Craig Luck ve Ivor Powell’in kaleme aldığı filmi Game of Thrones’un yönetmenlerinden Miguel Sapochni yönetiyor. Bios filminin başrolünde ‘’Forrest Gump’’, ‘Er Ryan’ı Kurtarmak’’ gibi filmlerde canlandırdığı karakterler ile hafızalarda yer edinen Tom Hanks yer alıyor. Bilim-kurgu filmlerinde görmeye alışık olmadığımız Hanks’e Samira Denise Wiley, Caleb Landry Jones , Skeet Ulrich gibi diğer ünlü isimler eşlik ediyor. ”Bios”un müzikleri ise Brokeback Mountain’’ ve Babel  filmleriyle En İyi Film Müziği dalında Oscar kazanmış olan Gustavo Alfredo Santaolalla’ya ait.

 

Filmin konusu nedir?

Bilim-kurgu türündeki Bios yıkım sonrası bir evrende geçiyor ve bir robotun yaratılış hikayesini konu alıyor. Filmde Tom Hanks ölümcül bir hastalığa yakalanmış bir mucit olan Finch karakterini canlandırıyor. Finch, ölmek üzere olduğu için hayatındaki en değerli varlık olan köpeğini ardından bırakmak zorunda kalacaktır ve bu sebeple endişelidir. Finch, Ölümünün ardından köpeğine bakması için bir robot icat eder, köpeği sevip benimseyebilmesi için Finch’in ölmeden önce bu robota ‘insan’ olmayı öğretmesi gerekmektedir. Ölmek üzere olan mucidinin köpeğini korumak için yaratılan robot, bu sürede sevginin, dostluğun ve insan olmanın ne demek olduğunu öğrenir.

Özellikle bilim-kurgu hayranlarının merakla beklediği Bios 16 Nisan 2021 tarihinde sinemaseverler ile buluşacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.