Dick Clark Prodüksiyon, Tom Hanks’in Sully’deki performansından dolayı Hollywood Film Ödülleri’nde “Onur Ödülü”ne layık görüldüğünü bildirdi.

sully1

Ödül, 6 Kasım 2016 tarihinde Beverly Hilton Otel’de düzenlenecek olan 20.Hollywood Film Ödüllerinde takdim edilecek. Sanat ve sinema camiasından ünlü isimlerin bulunacağı töreni ünlü komedyen James Corden sunacak.

Dick Clark Productions CEO’su Allen Shapiro; Tom Hanks, şaşırtıcı performansı ile harika bir başarı sergileyerek gözlerimizi doldurdu. Ona bu ödülü takdim edeceğimiz için oldukça heyecanlıyız.” yorumunda bulundu.

Dünya genelinde 167 Milyon$ hasılat elde eden Sully’nin yönetmeni Clint Eastwood‘un Hanks hakkındaki açıklaması ise “Her zamanki gibi güçlü bir performans sergileyerek bize bir oyuncuyu seyrettiğimizi unutturdu.” şeklinde oldu.

Hanks, 1994 ve 1995 yılında gerçekleştirilen Akademi Ödülleri‘nde Philadelphia ve Forrest Gump ile En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü. Aynı zamanda ünlü oyuncunun bu iki filmden Golden Globe Ödülleri de bulunuyor.

Hanks’in ayrıca Big, Saving Private Ryan ve Cast Away için de Oscar adaylığı olmuştu.

Çağımızın büyük oyuncusu olarak lanse edilen Tom Hanks‘in başarısının sıkça konuşulduğu filmlere son yıllarda çekilen Captain Phillips ve Steven Spielberg’in Bridge of Spies’ını da ekleyebiliriz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.