Türkiye’de ilk gösterimini Filmekimi’nde yapan Call me By Your Name’deki performansıyla Oscar tarihinin en genç En İyi Erkek Oyuncu adayı olan Timothée Chalamet’in başrolü Steve Carell ile paylaştığı Beautiful Boy, ilk fragmanı ve posteriyle karşınızda.

Sandık altından çıkan katlanmış eski bir fotoğrafı andıran afiş, tek başına bile yoğun bir duygu seliyle karşılaşacağımızın habercisi niteliğinde. Daha önce paylaşılan ufak bir teaser’la dahil olduğumuz hikaye, taze çıkan fragmanıyla da peçeteleri hazır tutmamızı salık veriyor.

Call me By Your Name‘in ardından yine bir kitap uyarlamasıyla izleyeceğimiz Chalamet, 13 Reasons Why ve The Killing’in senaristi Nic Sheff’in ilham veren hayatını ekranlara taşıyacak. Nic Sheff’in kendi hikayesini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği Tweak: Growing Up on Methamphetamines ile babası David Sheff’in oğlunun mücadelesini kendi gözünden anlattığı Beautiful Boy kitaplarını beyaz perdeye uyarlayan isim ise Luke Davies. Başrolünde Dev Patel’i izlediğimiz Lion ile 2017’de En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar’a aday olan Davies, beklentileri epey yükseltiyor.

Vurucu hikayesiyle kalp kırmaya gelen Beautiful Boy’un yönetmenliğini Mis Fortunes ve Belgica filmlerinden tanıdığımız Felix Van Groeningen üstlenirken yapımcı koltuğunda da Brad Pitt oturuyor. En son Last Flag Flying, Battle of Sexes ve Café Society filmlerinde boy gösteren başarılı oyuncu Steve Carell ise Nic Sheff’in babası, David Sheff’i canlandırıyor. Chalamet ve Carell’ın yanı sıra, filmde yer alan diğer oyuncular da Amy Ryan, Timothy Hutton, Maura Tierney, Amy Forsyth, Rick Low ve Kaitlyn Dever.

İtalya’nın kalp burkan romantizminden bir meth bağımlısının hayatta kalma mücadelesine geçiş yapan Chalamet, Beautiful Boy’dan yayınlanan ilk fragmanla ikinci bir Oscar adaylığına göz kırpmakta.

Yıllar süren bir bağımlılıktan kurtulma çabasını baba-oğul ilişkisi ve kimlik bulma çatışmaları ekseninde dev ekranlara aktaran film, neredeyse 10 yıldır yapım aşamasında. İlk olarak Paramount Pictures ile Plan B Entertainment’ın başlattığı projeden 2011 yılında Paramount Pictures’ın ayrılmasıyla askıya alınan Beautiful Boy, Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B Entertainment ve Amazon ortaklığıyla nihayet hayata geçiyor.

Vanilla Sky ve Almost Famous’un senaristi Cameron Crowe filmin ilk senaryosunu yazmış olsa da, değişen koşullar bu görevi Luke Davies’in yorumuna bıraktı. David Sheff’i canlandırması için de ilk aşamada Mark Wahlberg düşünülse de, en nihayetinde bu rolü de Steve Carell kapmış bulunmakta. Bu 10 yıl içinde bolca değişikliğe maruz kalan Beautiful Boy, son haliyle de oldukça güçlü pozisyonda.

Meth bağımlılığıyla neredeyse son bulan bir yaşamdan babasının desteğiyle sıyrılıp kendine bambaşka bir yol çizen Nic Sheff’in ilham verici hikayesi, 12 Ekim’de vizyonda.

Karakterlerimizin kendilerini bol bol sorgulayıp yoğun bir yüzleşme içinde oldukları Beautiful Boy’un ilk fragmanı, tatlı sarı renkleri ve duygusal atmosferiyle hemen aşağıda.

 

Başak Özkeskin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.