Timothee Chalamet, James Mangold’un yeni filminde Bob Dylan’a hayat verecek. 

Chalamet, Dylan, Mangold

 The Wolverine, Logan, Ford V Ferrari filmleriyle bilenen Amerikalı yönetmeni James Mangold yeni filminin hazırlıkları için kolları sıvadı. Mangold yeni projesiyle rock efsanesi Bob Dylan‘ın gençlik yıllarını beyaz perdeye taşıyacak. Filmin başrolü içinse konuşulan isim son yıllarda oldukça ön planda olan ve Call Me By Your Name, Beautiful Boy ve Little Women’daki performansıyla bilinen Timothee Chalamet. Chalamet, Bob Dylan rolü için düşünülen isim.

Hazırlık aşamasındaki film için düşünülen isim ise şimdilik Going Electric. Film Bob Dylan‘ın gençlik yıllarına ve 60 yıllardaki müzik kariyerine odaklanıyor. Dylan’ın folk müzikle başlayan kariyerini sonrasında rock müziğe yönlenmesi de filme konu oluyor. Filmin yapımcılığını ise Fox Searchlight gerçekleştirecek.

Chalamet rol için hazırlanmaya gitar dersleri alarak başladı. Genç aktörün filmde gitar çalması ve Bob Dylan‘ın şarkılarını seslendirmesi şuan için planlanmıyor. Ama Chalemet rolü ve enstrümanı daha iyi tanımak için gitar dersleri aldığını belirtti.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.