2008 yılında György Dragomàn tarafından yazılan ve bestseller kategorisinde yer alan The White King festivallerlerin ardından seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Filmden ilk görüntüler yayımlandı.

the white king

The White King totaliter bir rejim içerisinde zorlu yaşam koşullarıyla uğraşan 12 yaşındaki Djata (Lorenzo Allchurch) isimli çocuğun hayatını konu alıyor. Babasının devlet tarafından tutuklanmasının ardından, Djata ve annesi (Agyness Deyn) hain olarak ilan edilir ve gizli polis teşkilatı tarafından aranmaktadır. Djata ve annesi, ailesini yeniden bir araya getirmek için ev dedikleri yıkım dolu propagandalar ve çetelerle dolu olan korkunç dünyaya yelken açmak zorundadır.

Film,  evli yönetmen çift olan Alex Helfrecht ve Jörg Tittel‘in ilk uzun metrajlı çalışmasıdır. The White King, 2008 yılında György Dragomàn tarafından yazılmış bir distopyacı roman örneği olan aynı adlı kitaptan sinemaya uyarlanıyor. Kitap 28 dile çevrilmiş ve 2011 yılında yazar, Edebiyat kategorisinde Jan Michaliski Ödülü‘nü kazanmıştır.

The White King, 18 Haziran’da Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nde ön gösterimini yapacak. Film, festivalde En İyi İngiliz Filmi kategoriisinde Micheal Powell Ödülü’ne ve İngiliz Filmleri Arasında En İyi Performans Ödülü’ne aday gösterildi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.