KomediSinema Odaları

The Story of Our Times (2018)

Her sabah uyanıp üstümüze günümüzü, hayatımızı, çevremizi, sosyal yaşantımızı belirleyen kılıkları geçirdiğimiz andan itibaren yeni bir kimliği de güneşle beraber doğurmuş oluyoruz. Ancak bizzat kendi bedenimizle taşıdığımız bu kimlik, gerçekten bize mi ait? Sosyal yaşantı içinde “gerçek” ve “özgün” diyebileceğimiz bir alan kalıyor mu bizlere? Tüm dünyayı avuçlarının arasına alan sosyal medya ve beraberinde getirdiği teknolojik standartlar arasında bu sorulara umutlu yanıtlar vermek zor. Ancak Amerikalı komedyen, aktör, yazar, yönetmen ve müzisyen Trevor Moore, sevgilisi ve üç arkadaşıyla kahvaltı sofrasında geçirdiği vakit boyunca bu konuları ayrı ayrı masaya yatırarak fantastik dünya ile gerçeklik arasında bambaşka bir sorgu izleği sunuyor. Yönetmenliğini Nicholaus Goossen’in yaptığı filmde Trevor, günümüz gerçeklerinden (!) hareketle sosyal medya eleştirmenliğinden genç neslin temsilciliğine, çeşitli roller üstlenerek geniş bir konu yelpazesine değiniyor. Moore’un müzisyen kimliğini de kullanan film, müzikal kurgusu ve komedi türünün eğlenceli akışıyla –tabir yerindeyse- keyifli bir görsel sohbet kuruyor.

Amerika’da televizyon filmi olarak yayınlanan The Story of Our Times (2018), Moore’un 2015 yılında ekrana getirdiği Trevor Moore: High in Church filminin tadını ve üslubunu sürdürürken diyalog üzerine inşa edilmiş kurguları tercih edenlere hitap ediyor. 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Nicholaus Goossen
Oyuncular: Trevor Moore, Esther Povitsky, Alana Johnston
Rabia Elif Özcan
1995 yılının temmuz ayında, Konya’da doğdu. Bir elinde kalem, bir elinde kitap; okuyarak ve yazarak büyüdü. Ömrüne kelimelerden bir yol çizmek üzere 2014’te Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne başladı. Yürürken, yerken, yaşarken okudu; kelimeleri nefes gibi tüketti, bir bir içindeki mürekkebe doldurdu. Ve gün geldi, bir film şeridinin üzerinde, mürekkep akmaya başladı.

Yorum yaz