Haberler

‘’The Shınıng’’in Devam Filmi ‘’Doctor Sleep’’ten İlk Fragman Geldi!

‘’The Haunting of Hill House’’ dizisinin yönetmeni Mike Flanagan’ın yönettiği filmin başrolünde Ewan McGregor yer alıyor.

Stephen King’in aynı adlı romanından, korku ustası Mike Flanagan tarafından beyazperdeye uyarlanan ‘’Doctor Sleep’’ filminden ilk fragman yayınlandı. Stanley Kubrick’in 1980 yapımı ‘’The Shining’’ filminin devamı olan filmde küçük Danny Torrence’in orta yaşlı halini Ewan McGregor canlandırıyor.

‘’Doctor Sleep’’ çocukluğunda yaşadığı travmalarla hayatı alt üst olan Danny karakteri etrafında şekilleniyor. Alkolik olan Danny içki içmeyi bırakmayı denediğinde olağanüstü güçlerinin tekrar ortaya çıktığını fark ediyor. Danny’nin hikayesi tıpkı onun gibi olağanüstü güçlere sahip olan genç bir kadınla tanışmasıyla daha da karışık ve korkutucu bir hal alıyor. Filmde Ewan McGregor’a Rebecca Ferguson, Carl Lumbly ve Alex Essoe eşlik ediyorlar.

‘’Oculus’’ ve ‘’Hush’’ gibi korku filmlerinin ardından bir Netflix korku dizisi olan ‘’The Haunting of Hill House’’ ile üne kavuşan Mike Flanagan’ın yönettiği ‘’Doctor Sleep’’in bu yıl Kasım ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz