Yönetmenliğini Marc Munden’ın üstlendiği The Secret Garden’dan yeni fragman yayınlandı. 

The Secret Garden

The Mark of Chain ve National Treasure filmleriyle üç kez BAFTA ödülünün sahibi olan Marc Mundan’ın The Secret Garden‘ın yönetmen koltuğuna oturdu. Filmin yapımcılığını ise Harry Potter ve Paddington gibi başarılı gişe filmlerine imza atan David Heyman gerçekleştirdi. The Secret Garden‘ın senaryosunu ise Jack Thorne kaleme aldı. Film aynı Frances Hodgson Burnett  isimli romanı The Secret Garden‘ın da sinema uyarlaması.

The Secret Garden, Hindistan’da doğan ve oldukça varlıklı bir aileye sahip on yaşındaki İngiliz Mary Lennox’un yaşamını konu alıyor. Annesi ve babasını Hindistan’daki beklenmedik ölümü üzerine Mary amcası Archibald’ın yanına İngiltere’ye Yorkshire’daki malikanelerine dönüyor. Amacasının malikanesini zaman içinde keşfe çıkan Mary ailesine ait sırlarla da karşılaşıyor. Bu sırlardan belki de en önemlisi hasta olduğu için malikanenin odalarından birinde kapatlı tutulan hasta kuzeni Colin. Mary ve Colin hem birbirlerinin acılarına ortak oluyor hem de malikanede gizli ve büyülü bir bahçe buluyor.

Filmde Mary’i Genius, The Little Stranger ve A Royal Winter rolleriyle tanıdığımız Mary Lennox canlandırıyor. Mary’nin amcasına ise Colin Firth hayat verirken Colin’i ise Edan Hayhurst canlandırıyor. The Secret Garden‘in oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise  Julie WaltersJemma PowellAmir Wilson ve Sonia Goswami.

The Secret Garden daha önce 1993 yılında Agnieszka Holland yönetmenliğinde sinemaya uyarlamnış, filmin başrollerinde ise Kate Maberly ile Maggie Smith rol almıştı.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.