indir

Oskarlı genç oyuncu Jennifer Lawrence, bir romantik dramedi (dram+komedi) olarak planlanan The Rosie Project adlı filmin başrolünde yer alacak.

Lego Movie yönetmenleri Phil lord ve Christopher Miller’ın filmi yönetmesi bekleniyordu, fakat ikili Star Wars Evreni’ninde geçecek olan Han Solo’nun gençliğini konu edinen yeni filmi yönetme kararı alınca, The Rosie Project’ten çekilmek zorunda kaldılar. Şimdilerde ise Richard Linklater’ın filmi yönetebileceği konuşuluyor.

Graeme Simsion’ın aynı adlı kitabından uyarlanacak olan film, sosyalleşmeyi beceremeyen bir genetik profesörünün hikâyesini anlatacak.

Kitabın resmi sinopsisi şu şekilde; Aşkın Sanatı’nın bilimle uzaktan yakından alakası yoktur. Don Tillman’la tanışın, sosyal konulardaki beceriksizliğiyle ünlü fakat harika bir genetik profesörü. Don artık kendine bir eş bulmanın vaktinin geldiğine inanmaktadır ve kendisi için bir “Eş Projesi” hazırlar. 16 sayfalık, tamamen kanıtlara dayanan bu bilimsel testle Don, fazla alkol tüketen, sigara içen, ve tüm randevularına geç giden kızları eleyebilmektedir. Rosie Jarman ise tüm bu özelliklere sahiptir. Don, Rosie’nin bir barmen için oldukça zeki olduğunu düşünse de onu “Eş Projesi”nden diskalifiye etmiştir. Fakat bir şekilde, kızın öz babasını bulma macerasına katılır ve “Baba Projesi”yle ikili yakınlaşmaya başladıkça, Don anlık kasırgalara benzeyen bir kişiliğe sahip olan Rosie ile yüzleşir. Ve anlayacaktır ki, siz aşkı bulamazsınız, o sizi bulur…

500 Days of Summer’ı da kaleme alan ikili Scott Neustadter ve Michael Weber, kitabı filme adapte edecek olan isimler.

Popüler oyuncu Lawrence, şimdilerde yeni filmi Joy’un vizyona girmesini bekliyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.