Haberler

The Personal History Of David Copperfield’dan İlk Fragman Yayınlandı

Charles Dickens’in ünlü romanı David Copperfield bu kez Armondo Ianucci yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanıyor.

Image result for The Personal History of David Copperfield

Sarkastik tavrıyla dikkat çeken Armondo Ianucci bu kez de İngiliz yazar Charles Dickens‘ın klasik eseri David Copperfield‘ı kendine has mizahi tarzıyla beyaz perdeyle buluşturuyor. Yazar ve yönetmen Armondo Ianucci, Dead of Stalin, The Thick of It, Veed gibi kara komedi filmleriyle akıllara yer edinmişti. Iannucci bu kez kara mizahı Charles Dickens ile buluşturuyor.

Image result for The Personal History of David Copperfield

Armondo Ianucci, The Personal History of David Copperfield‘ı Simon Blackwell ile kaleme alıyor. Film David Copperfield’ın bebekliğinden, yetişkinliğine kadar olan yaşam öyküsünü konu alıyor. Yazar olmak isteyen David hayatının pek çok alanında iyilik, kötülük, zenginlik, fakirlik gibi zıt kavramlarla ve Victorya döneminin kendine has karakterleriyle karşılaşıyor. Film David’in ailesi, arkadaşlıkları ve aşkları üzerine kurulu. Filmde Dev Patel ise David rolüyle karşımıza çıkacak. The Personal History of David Copperfield‘da ayrıca Tilda Swinton, Hugh Laurie, Ben Wishaw gibi isimlerin de yer alıyor.

The Personal History Of David Copperfield Londra Film Festivali‘nin de açılış filmi olacak.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz