lady-in-the-van-maggie-smith-alex-jennings

Yazar Alan Bennett’ın başından geçen bu ilginç hikaye şimdiye dek bir tiyatro oyununa, bir kitaba ve bir radyo tiyatrosuna uyarlandı. Şimdi ise başrolünü deneyimli İngiliz oyuncu Maggie Smith’in üstlendiği film adaptasyonuyla karşımızda.

the-lady-in-the-van-maggie-smith

Londra’nın Camden beldesinde üst tabakadan insanların yaşadığı bir caddede, normal seyrinde akan hayat, bir gün kirli ve dağınık bir karavanın sokağa park etmesiyle farklı bir hal alacaktır. Kendisine karşı yapılan tüm protestolara rağmen, karavanın sahibi pejmürde görünüşlü fakat konuşması bir evsize göre çok düzgün olan Miss Shepherd (Maggie Smith) sokağı terk etmeyi reddetmektedir. Caddenin sakinlerinden yazar Alan Bennet (Nicholas Hytner), bir şekilde bu kadının farklı bir hikâyesi olduğunu sezmiştir. Kadına kendi garaj yolunda bir yer teklif eder ve ikili sonrasında arkadaş olurlar. Miss Shepherd karavanıyla burada 15 yıl boyunca kalacaktır.

Frances de la Tour, James Cordon, Roger Allam, Jim Broadbent ve Dominic Cooper gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda.

Maggie Smith’in “huysuz ve tatlı kadın” tadındaki rolüyle pek sevimli göründüğü film oldukça duygusal olacak gibi görünüyor.

Kasım ayında İngiltere’de vizyona girmeden evvel Uluslararası Toronto Film Festivali’nde gösterimi yapılacak olan The Lady in the Van’in yayınlanan iki fragmanını da haberimizin devamında izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.