Haberler

‘’The Invısıble Man’’den İlk Fragman Yayınlandı!

Elisabeth Moss’un tacizci eski erkek arkadaşı tarafından takip edilen bir kadını canlandırdığı filmi ‘’The Invisible Man’’den ilk fragman yayınlandı.


‘’Us’’ ve ‘’Handmaid’s Tale’’ yapımlarının yıldız oyuncusu Elisabeth Moss’un tacizci ve psikopat olan eski erkek arkadaşı tarafından takip edilen bir kadını canlandırdığı ‘’The Invisible Man’’den ilk fragman yayınlandı. Ürkütücü bir modern zaman saplantısını anlatan ve bir yeniden yapım olan ‘’The Invisible Man’’in yönetmeni ‘’Saw’’ filmlerindeki senaryolarından hatırlayacağımız Leigh Whannell. Whannell’in senaryosu H. G. Wells’in aynı adlı hikayesine dayanıyor. 1933 yılında çekilen ilk filmde Claude Rains başrolde yer almıştı.

Çok varlıklı ve zeki bir bilimadamı ile şiddet ve baskı altında bir ilişki yaşayan Cecilia Kass (Moss) bir geceyarısı kaçar ve kayıplara karışır. Kızkardeşi, çocukluk arkadaşı ve onun genç kızının yardımları ile saklanan Cecilia, Oliver Jackson-Cohen’in canlandırdığı eski erkek arkadaşının ani intiharı ve kendisine bıraktığı oldukça fazla miras karşısında şaşırır. Eski erkek arkadaşının ölümünün bir oyun olduğundan şüphelenen Cecilia, kendisinin ve sevdiklerinin hayatlarını tehlikeye atan tesadüfi olaylar karşısında akıl sağlığını sorgular hale gelir. Görünmez birisi tarafından takip edildiğini kanıtlamaya çalışan Cecilia’ya kimse inanmaz. Filmde psikopat, eski erkek arkadaşı canlandıran Oliver Jackson-Cohen daha önce ‘’The Haunting of Hill House’’da rol almıştı.

‘’The Invisible Man’’in 2020 yılının Şubat ayında gösterime girmesi bekleniyor. Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz