!f haberler!f İstanbul

The Gasolıne Thıeves, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde

Yönetmenliği Edgar Nito’ya ait olan The Gasoline Thieves !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleyici ile buluşacak.

Image result for the gasoline thieves

Orjinal ismi Hauchicolera‘nın yönetmenliğinin yanı sıra senaryosu da Edgar Nito‘ya ait. Filmin senaryosunu Edgar Nito, Alfredo Mendoza ile birlikte kaleme alıyor. Daha önce And I Will Come Back … isimli kısa filmiyle Guanajuato Uluslararası Film Festivali‘nde En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan Edgar Nito‘nun The Gasoline Thieves ilk uzun metrajlı filmi. Filmin başrollerinde ise Leonardo Alonso, Eduardo Branda, Fernando Becerril yer alıyor.

Meksika’da geçen film annesiyle birlikte yaşayan ve ırgat olarak çalışan on dört yaşındaki Lalo’nun hayatını konu alıyor. Lalo’nun para biriktirip hoşlandığı kıza cep telefonu almak için yerel bir petrol kaçakçısı bir çeteye dahil oluyor. Lalo farkına bile varamadan gittikçe çetenin işlerine dahil oluyor.

The Gasoline Thieves, Tribeca Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü‘ne layık görüldü.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz