Haberler

“The Farewell”ın İlk Fragmanı Yayınlandı

"The Farewell"ın ilk fragmanı yayınlandı

Sundance Film Festivali‘nin merak edilenleri arasında yer alan The Farewell‘dan fragman geldi. 

Prömiyerini Sundance Film Festivali‘nde gerçekleştirilen The Farewell izleyicinin beğenisini kazandığı gibi oyunculuklarıyla da adından söz ettirdi. Dram ve komedi unsurlarının dengeli oluşu bakımından eleştirmenler tarafından tam not alan filmde, Çin’de doğmuş ancak Amerika’da büyüyen Billi, büyükannesinin hasta olduğunu öğrenir. Ona veda etmek için ailesiyle birlikte doğduğu ülkeye geri dönmek zorunda kalır. Ancak hasta birine hasta olduğu söylendiğinde, o kişinin öleceğine inandıkları için büyükannesine hasta olduğu söylenmez. Bu sırrı açıklamadan büyükannesine veda etmek Billi için çok zor olacaktır.

Bu aile komedisinin yönetmenliğini Lulu Wang üstlenirken, oyuncuları arasında da son dönemde Crazy Rich Asians ve Ocean’s Eight filmleriyle çıkış yapan Awkwafina ile Tzi Ma, Diana Lin ve Chen Han yer alıyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz