!f haberler!f İstanbul

The Dead Don’t Die, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde!

72. Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan Jim Jarmusch’un Korku – Komedi türündeki merakla beklenen zombi hikayesi, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında seyircisiyle bir araya geliyor!

 

Son olarak 2016 yılında Paterson ile hayranlarının yüzünü güldüren Jarmusch‘un tartışmayı da beraberinde getiren filmi The Dead Don’t Die, bir kasabanın başına gelebilecek en kötü olayı; bir zombi saldırısını konu alıyor. Mizah ve korku ögelerini barındıran Jarmusch‘un şahsına münhasır filminde kasabayı ve halkı korumaya görevli polisleri ise Bill Murray ve Adam Driver canlandırıyor. Selena Gomez, Austin Butler ve Chloë Sevigny gibi isimleri de kadrosunda barındıran ve aynı zamanda Cannes‘ın açılış filmi olan yapıma, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ile birlikte kavuşmuş olacağız!

2002’den bu yana dünyanın her yanından farklı bakış açılarını bir araya getiren !f İstanbul, her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiriyor.

!f İstanbul, bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz