The Birdcage (1996)

Armand Goldman, Miami South Beach’in en meşhur kulübü Birdcage’in sahibidir. Feminen ve gösterişli hayat arkadaşı Albert ise, Drag Queen Starina tiplemesiyle kulübün en sevilen yıldızıdır. Gay çift, Birdcage’in üst katındaki evlerinde, yardımcıları Amador’la birlikte dışa dönük bir yaşam sürmektedir.

Armand’ın biyolojik oğlu olan Val, Albert’in gösteri yaptığı bir akşam eve gelerek babasına Barbara adında bir kızla evlenmek istediğini açıklar. Armand, bunun erken verilmiş bir karar olduğunu düşünse de oğluna destek olmayı kabul eder; ancak, Barbara’nın “ahlaki düzen” üyesi muhafazakâr ebeveynlere sahip olduğundan habersizdir. En kötüsü de aile, kızlarının evlenmek istediği çocukla ve onun “mütevazı” ebeveynleriyle tanışmak üzere yola çıkmıştır. Çift, başta görünüşleri olmak üzere tüm yaşamlarını oğulları için değiştirmek zorunda kalacaktır.

Jean Poiret’in La Cage aux Folles (1978) filminin yeniden çevrimi olan The Birdcage (1996),  eğlenceyi ve mizahı bir araya getiren bol ödüllü bir aile komedisidir.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Mike Nichols
Oyuncular: Robin Williams, Nathan Lane, Gene Hackman, Hank Azaria

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.