Coen Kardeşlerin filmografisinde özel bir yere sahip olan, sinema dünyasının en özel yapımlarından biri The Big Lebowski doğum gününü kutluyor. Vizyona girişinin yirminci yılı şerefine kutlamaların bir parçası olarak, Mondo filmin soundtrack albümü plak formatında piyasaya sürdü. 

1998 yılı ABD ve İngiltere ortak yapımı, yönetmen koltuğunda Joel ve Ethan kardeşlerin oturduğu başrollerinde Jeff Bridges, John Goodman ve Julianne Moore‘un yer aldığı film, The Dude ve arkadaşlarının hikayelerini özgün ve keyifli bir sinema diliyle anlatıyor. Bağımsız sinemanın iyi örneklerinden biri olarak görülen film komedi ve suç kategorileri içinde değerlendiriliyor. Filmin soundtrack listesinde kullanılan Bob Dylan, Elvis Costello, Captain Beefheart ve Nina Simone gibi isimlerin şarkılarından oluşan albüm 180 Gram Beyaz Rus plak üzerine basıldı. Paul Mann’in çizimi özel illüstrasyon bir kapakla satışa sunulan albüm 5 Aralık itibariyle buradan satışa sunuldu. Albümde yer alan şarkıların listesi ise şu şekilde:

1. Bob Dylan – The Man In Me
2. Captain Beefheart – Her Eyes Are A Blue Million Miles
3. Elvis Costello – My Mood Swings
4. Yma Sumac – Ataypura
5. Piero Piccioni – Traffic Boom
6. Nina Simone – I Got It Bad And That Ain’t Good
7. Moondog With Orchestra – Stamping Ground
8. Kenny Rogers & The First Edition – Just Dropped In (To See What Condition My Condition Was In)
9. Meredith Monk – Walking Song
10. Ilona Steingruber, Anton Dermota & The Austrian State Radio Orchestra – Glück Das Mir 11. Verblieb” From The Opera “Die Tote Stadt”
12. Henry Mancini – Lujon
13. Gipsy Kings – Hotel California
14. Carter Burwell – Wie Glauben
15. Townes Van Zandt – Dead Flowers

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.