Hsiao-Hsien Hou yönetmenliğindeki film The Assassin‘den yeni fragman yayınlandı. Filmin başrollerini Qi Shu, Chen Chang, Satoshi Tsumabuki paylaşıyor. Dram ve aksiyon türündeki yapım, ilk olarak Cannes Film Festivali’nde izleyiciyle buluşmuştu. Film, Cannes’da Altın Palmiye’yi alamasa da, Hsiao- Hsien Hou’ya ”En İyi Yönetmen” unvanını kazandırmıştı.

the_assassin_poster_2-620x867 the_assassin_poster_3-620x833 the_assassin_poster_5-620x867 the_assassin_poster_6-620x867 the_assassin_poster_7-620x867   the_assassin_poster_8-620x867

Filmin konusu: Çin tarihinin Tang Hanedanı dönemidir, generalin on yaşındaki kızı Nie Yinniang kaçırılır ve birçok dövüş sanatı öğretilerek bir suikastçı olarak yetiştirilir. Bir gün onu yetiştiren kişi tarafından doğduğu topraklara gelen bir ölüm emriyle geri gönderilecektir. Aradan geçen 13 yıldan sonra evine genç bir kadın halinde dönen Nie, ailesi ve anılarıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Üstelik Nie Yinniang, kendini sevdiği adam ve görevi arasında karar veremez halde bulacaktır.

the_assassin_header-620x380

Fragman İçin:

https://youtu.be/cQ_AcOHMsi4

Yazar Hakkında

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.