Haberler

Terry Gilliam’dan Güzel Haber: “Quixote Vive!”

Terry Gilliam 17 yıllık çalışmaların, olumsuz sonuçlanan teşebbüslerin ve oyuncu değişikliklerinin ardından “The Man Who Killed Don Quixote“u tamamladığını sonunda duyurdu.

 

Filmi Miguel de Cervantes’in ölümsüz eserinden ilham alarak “Lost in La Mancha” belgeselini uyarlayan Gilliam, bu haberi güzel bir kutlamayla Facebook’tan duyurdu:
“Uzun süren sessizlik için üzgünüm. Kamyonu kapatmakla meşguldüm ve şimdi eve dönüyorum. 17 yıl sonra, “The Man Who killed Don Quixote” filminin çekimlerini tamamladık. Bize inanan herkese ve tüm ekibime çok teşekkür ederim. Yaşa Quixote!” 

Don Kişot’u Jonathan Pryce’ın canlandıracağı filmde Adam Driver, Toby karakterini oynayacak. Filmin 2018 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz